Centrum Transferu Technologii GUMed będzie realizować „Inkubator Rozwoju”

Konsorcjum w składzie Politechnika Gdańska – Lider oraz Członkowie konsorcjum: Gdański Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Gdański, Politechnika Poznańska, Excento Sp. z o.o. (spółka celowa Politechniki Gdańskiej), Univentum Labs Sp. z o.o. (spółka celowa Uniwersytetu Gdańskiego), Politechnika Innowacje Sp. z o.o. (spółka celowa Politechniki Poznańskiej) zakwalifikowało się jako partner Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego do realizacji zadania „Inkubator Rozwoju”, w ramach projektu pn. „Science4Business – Nauka dla Biznesu” dofinansowanego z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG).

Kwota dofinansowania pozyskana przez Konsorcjum wynosi ponad 19 mln zł i była drugą co do wielkości na liście rankingowej partnerów Ministerstwa, którzy uzyskali finansowanie w pierwszym rozdaniu. Kwota przeznaczona dla Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego wynosi 3 mln zł. Projekt realizowany będzie do 31 grudnia 2028 r.

Działania związane z realizacją zadania polegać będą na prowadzeniu przez Konsorcjum badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych, identyfikacji rozwiązań o potencjale komercyjnym i ich dalszym rozwoju, poszerzaniu wiedzy o roli transferu technologii w nauce i gospodarce oraz nawiązywaniu współpracy z otoczeniem gospodarczym poprzez transfer technologii z sektora szkolnictwa wyższego do gospodarki.

W ramach realizacji „Inkubatora Rozwoju” GUMed będzie miał możliwość wsparcia rozwoju kilku wybranych przez ekspertów, zasiadających w Komitecie Inwestycyjnym, projektów o potencjale wdrożeniowym. Ekspertami będą przedstawiciele środowisk biznesowych i funduszy inwestycyjnych oraz przedstawiciele środowisk akademickich.