Diagnozowanie i zarządzanie konfliktem interesów
Identyfikacja konfliktu interesów Konieczność identyfikacji oraz zarządzania konfliktem interesów na uczelni jest coraz częściej zauważana i uwzględniana jako jeden z naturalnych elementów, który może się pojawić podczas rozwoju kariery zawodowej pracowników. Ma to miejsce szczególnie wśród osób, które działają prężnie,…
Metoda AGILE w zarządzaniu projektami
Metodyka AGILE zyskała na popularności w ostatnich dekadach jako odpowiedź na dynamicznie zmieniające się potrzeby rynku, szczególnie w branżach technologicznych i IT. Tradycyjne podejścia do zarządzania projektami, takie jak model kaskadowy (Waterfall), okazały się nieefektywne w obliczu konieczności szybkiego reagowania…
„Klucz do Bezpieczeństwa i Jakości” – Certyfikacja Wyrobów Medycznych
W dzisiejszym, tak dynamicznie rozwijającym się świecie medycyny, certyfikacja wyrobów medycznych odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu określonej jakości produktów medycznych. Odpowiednie przepisy dot. wyrobów medycznych zostały wprowadzone do polskiego systemu prawnego ustawą z dnia 20 maja 2010 r. o wyrobach…
Enterprise Europe Network – wsparcie w rozwoju spółek spin off
Enterprise Europe Network (EEN) to globalna sieć wspierająca małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) w internacjonalizacji. Od momentu swojego powstania w 2008 roku, EEN stała się kluczowym narzędziem dla przedsiębiorców, naukowców i innowatorów, którzy dążą do rozwoju swoich projektów na arenie…
Aplikacje mobilne w medycynie
Rynek aplikacji mobilnych dla pacjentów oraz lekarzy rozwija się dynamicznie. Wynika to z rosnącego zapotrzebowania na nowoczesne rozwiązania w opiece zdrowotnej. Nie bez znaczenia jest tu wpływ pandemii COVID-19, który znacząco przyspieszył transformację cyfrową w tym sektorze, zmuszając zarówno pacjentów,…
Jak prawidłowo zaplanować koszty ochrony patentowej wynalazku?
W związku z tym, że koszty ochrony patentowej nie są niskie, a najczęściej w trakcie realizacji danego projektu może powstawać kilka zgłoszeń patentowych, dlatego warto prawidłowo wyliczyć i zaplanować takie koszty już na etapie planowania budżetu grantowego, w momencie aplikowania…
Jaka jest idea naszego bloga?
Poruszać tematy codzienne z pracy brokera technologii – czyli osób realizujących zadania w Centrum Transferu Technologii.
Nasz zespół będzie, w poszczególnych wpisach, przybliżał kwestie związane z innowacjami, potencjałem komercjalizacyjnym, transferem technologii oraz innymi kwestiami, które dotyczą komercyjnego wykorzystania wyników badań naukowych.
Dla kogo jest dedykowany nasz blog?
Blog kierujemy do społeczności akademickiej, tj. Studentów, Doktorantów, Pracowników, Współpracowników oraz do wszystkich osób, które zainteresowane są transferem wyników badań naukowych z uczelni do gospodarki.
Blog jest dla Państwa, dlatego jeżeli są tematy szczególnie interesujące zachęcamy do przesłania ich na adres ctt@gumed.edu.pl, a my sukcesywnie będziemy poruszać zaproponowane przez Państwa zagadnienia.