Projekt From Scientists to Innovators for Industry/ SCI FI – rekrutacja do 3 edycji

Projekt From Scientists to Innovators for Industry / SCI FI to płatny, 3-miesięczny kurs trwający od września do grudnia, pozwalający na nabycie umiejętności do pracy innowatora w branży opieki medycznej. Cykl szkoleń kierowany jest do  studentów, doktorantów, młodych naukowców i absolwentów, którzy są zainteresowani rozpoczęciem kariery w przemyśle lub rozpoczęcia współpracy z przemysłem w ramach swoich badań.

Podczas tego kursu uczestnicy nabywają umiejętności w zakresie:

• komunikacji i współpracy,
  • zrozumienia potrzeb klienta, myślenia projektowego i prototypowania,
  • zarządzania strategicznego,
  • rozwiązywania problemów i krytycznego myślenia,
  • zarządzania projektami,
  • zarządzania operacyjnego,
  • finansami i dostępem do rynku,
  • informacji na temat własności intelektualnej, regulacji dotyczących urządzeń medycznych, transformacji cyfrowej.

Obecnie, program oferuje dwie różne ścieżki nauki, które dostosowują się do twoich harmonogramów i sposobu uczenia się (wersję full program i light program).

Full program oferuje :

• 5 modułów podstawowych – realizowanych online,
  • 3 moduły bonusowe – realizowane online,
  • uczestnictwo we wszystkich webinariach ( Kick-off i Mid-term presentations) i wydarzeniach stacjonarnych ( Kick-off w Barcelona – wrzesień oraz Final event w Erlangen – grudzień),
  • minimum 2 h indywidualnego mentoringu z przedstawicielem firm,
  • dołączenie do 5 osobowego, interdyscyplinarnego zespołu,
  • pracę nad prawdziwym problemem przemysłowym w dziedzinie opieki zdrowotnej,
  • 5h pracę w każdym tygodniu trwania kursu,
  • przedstawienie rozwiązania przed partnerem branżowym,
  • opłacone zakwaterowanie podczas wydarzeń stacjonarnych,
  • dołączenie do sieci EIT Health Alumni,
  • certyfikat.

Wersja light program:

• dostęp do 5 modułów podstawowych – realizowanych online,
  • dostęp do 3 dodatkowych modułów – realizowanych online,
  • udział w wydarzeniach rekrutacyjnych i Mid-term,
  • 1,5h cotygodniowe zaangażowanie w realizacji modułów,
  • dołączenie do sieci EIT Health Alumni,
  • certyfikat.

Full program:

• 400 € – do 30 kwietnia 2023;
  • 500€ – od 1 maja do 31 maja 2023.

Light program:

• 150 €

Rejestracja do programu trwa do 31 maja 2023r. – link do rejestracji.

Najbliższe webinarium obędzie się 12 maja o godzinie 17 – link do rejestracji.

Więcej informacji na stronie programu SCI FI.

Wszystkie działania organizowane są we współpracy z najlepszymi uniwersytetami i partnerami przemysłowymi z Europy. Członkiem konsorcjum jest Gdański Uniwersytet Medyczny oraz: Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Universiteit Maastricht (Holandia), National University of Ireland (Irlandia), Friedrich-Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg (Niemcy), Karolinska Institutet (Szwecja), University of Copenhagen (Dania), Boehringer Ingelheim RCV (Austria), Philips Electronics (Holandia), Asociatia INIT with the FreshBlood HealthTech Community (Rumunia), DEX Innovation Centre (Czechy), MADoPA (Francja).