Hackathon FarU

Różnorodne ścieżki tematyczne i interdyscyplinarne zespoły. Trzy dni intensywnej pracy pod okiem trenerów, mentorów i ekspertów dziedzinowych.
Wystartowała rekrutacja do nowej inicjatywy Uczelni Fahrenheita – akademickiego Hackathonu FarU. Na zgłoszenia czekamy do 30 października!

Wydarzenie zaplanowane jest w dniach 17-19 listopada na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej, a do udziału indywidualnie bądź zespołowo zaproszeni są wszyscy pracownicy, doktoranci i studenci GUMed, PG i UG. Umiejętność programowania nie jest konieczna!  

Hackathon, czyli maraton poszukiwania rozwiązań

Celem wydarzenia jest integracja oraz zainicjowanie współpracy, której efektem mają być pomysły rozwiązań wypracowane w odpowiedzi na ambitne wyzwania lub zagadnienia problemowe.

Do niedawna hackathony przeważnie kojarzyły się  z wydarzeniami dla branży IT, jednak ich formuła dawno wyszła poza swój rodowód i służy “hackowaniu” problemów cywilizacyjnych dowolnego typu.  

Ten tok myślenia dał początek Hackathonowi FarU, w którym chcemy uwypuklić jego akademicki charakter.

Hackathon FarU to m.in.:

  • Intensywny wysiłek intelektualny oraz angażowanie wiedzy i doświadczeń uczestników w celu wypracowania propozycji rozwiązań w czasie trwania wydarzenia
  • Szerokie spektrum wyzwań – od wyzwań technologicznych ukierunkowanych wdrożeniowo po wyzwania natury koncepcyjnej bez podłoża biznesowego
  • Praca na zadaniach współtworzonych przez społeczność FarU – przed wydarzeniem lub bezpośrednio w dniu wydarzenia w ramach tzw. ścieżek tematycznych (zob. niżej)
  • Praca we wcześniej skompletowanych zespołach lub grupach utworzonych przez doświadczonych prowadzących ze zgłoszeń indywidualnych
  • Wsparcie trenerów, mentorów oraz ekspertów dziedzinowych na bieżąco w trakcie wydarzenia

Co więcej, to szansa na nawiązanie współpracy pomiędzy reprezentantami różnych dziedzin i umiejętności z trzech uczelni, interesujących się daną tematyką, gotowych do podjęcia działań.  W długofalowej perspektywie, przy kontynuacji i zaangażowaniu zespołu także po zakończeniu zmagań, będzie możliwe pozyskanie dalszego wsparcia ze strony Uczelni Fahrenheita.

Ścieżki tematyczne

Dzięki zaangażowaniu członków społeczności Uczelni Fahrenheita, którzy wzięli udział w ankiecie (ponad 500 osób!), wspólnie wypracowaliśmy ścieżki tematyczne dla pierwszej edycji wydarzenia:

1. Ekosystem współpracy w ramach FarU i Pomorza

2. Zmiany cywilizacyjne

3. Energia a zrównoważony rozwój

4. Bezpieczeństwo i jakość żywności

5. FarU na rzecz morza


Propozycje zadań dla poszczególnych ścieżek, szczegółowa agenda wydarzenia, regulamin oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: https://startupacademy.pl/hackathon-faru/

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, weź udział w spotkaniu informacyjnym online 18 października o godz. 16:00, podczas którego omówimy założenia, zasady oraz dokładny przebieg wydarzenia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *