Pomorskie Sztormy 2024!

Trwa głosowanie w tegorocznej edycji Sztormów Pomorza, konkursu organizowanego przez Wyborcza.pl Trójmiasto.

W kategorii Sztorm Naukowy nominowani są  dr. hab. Piotr Siondalski i dr Magdalena Kołaczkowska z Katedry i Kliniki Kardiochirurgii i Chirurgii Naczyniowej za wynalazek pt. Element do wykonania zastawki serca oraz sposób wytwarzania zmodyfikowanej bakteryjnej celulozy do wytwarzania tego elementu.

W 2023 roku Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej przyznał naukowcom Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego patent na wynalazek pt. Element do wykonania zastawki serca oraz sposób wytwarzania zmodyfikowanej bakteryjnej celulozy do wytwarzania tego elementu. Wynalazek powstał przy współpracy zespołów z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Centrum Techniki Okrętowej, Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religi oraz firmy Bowil Biotech (obecnie Biovico).

Sztorm Naukowy to nagroda dla najlepszych pomorskich naukowców, którzy umiejętność prowadzenia badań potrafią połączyć z pozyskiwaniem finansowania, praktycznym stosowaniem opracowanych rozwiązań oraz organizacją współpracy pomiędzy światem nauki i światem biznesu.

Swój głos na innowacyjny patent bioimplantu ze zmodyfikowanej bakteryjnej celulozy, który może być stosowany jako zastawka serca. Głosować można do 18 marca br., za pośrednictwem strony: https://tiny.pl/dxs7f