SCI FI – rejestracja przedłużona do 30 czerwca!

Jesteś zainteresowany szkoleniem łączącym naukę i innowacje?

Rejestracja do SCI FI – From Scientists to Innovators została przedłużona do 30 czerwca!

Program dedykowany dla młodych naukowców, osób realizujących staż post-doc, doktorantów i  studentów z całej Europy, jest trzymiesięcznym kursem edukacyjnym, który skupia się na wypracowaniu praktycznych umiejętności niezbędnych do przejścia od badań akademickich do branży farmaceutycznej oraz medtech.

Tworzy go konsorcjum uniwersytetów i  firm z  całej Europy, w  tym Gdański Uniwersytet Medyczny. W  naszej Uczelni projekt realizowany jest przez Centrum Transferu Technologii. W 2023 r. program SCI FI otrzymał drugą nagrodę w konkursie Emerging Europe Award (kategoria Future-Proof Education Initiative of the Year), przyznawaną przez Parlament Europejski w Brukseli.

W bieżącym roku trwa nabór do czwartej edycji szkolenia. Każdy potencjalny uczestnik ma do wyboru dwie wersje programu: online (light) i hybrydową (full). W ramach obu uczestnicy wezmą udział w kilku modułach online, które będą związane z zarządzaniem projektem, zarządzaniem operacyjnym i strategicznym, komunikacją i  współpracą, rozumieniem klienta i  design thinking, oraz co najmniej jednym dodatkowym, dotyczącym regulacji urządzeń medycznych, procesu klinicznego czy transformacji cyfrowej.

W  ścieżce online tygodniowe zaangażowanie uczestników w zadania zajmuje około 1,5 godziny, natomiast w hybrydowej – do 5 godzin. Kursanci obu wersji wezmą udział także w webinarze mentorskim, który odbędzie się w połowie trwania szkolenia.

Dodatkowo uczestnicy ścieżki hybrydowej zostaną podzieleni na interdyscyplinarne pięcioosobowe zespoły i będą wspólnie pracować nad rozwiązaniem dla rzeczywistego przypadku branżowego zaproponowanego przez przedstawicieli takich firm jak Boehringer Ingelheim czy Philips.

Rozwiązanie zostanie zaprezentowane w formie pitchingu przed jury i partnerami branżowymi podczas wydarzenia finałowego, które odbędzie się w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym w dniach 2-4 grudnia 2024 r.

Pierwsze spotkanie stacjonarne kick-off meeting zorganizuje Uniwersytet w Maastricht w dniach 21-23 sierpnia 2024 r.

Program SCI FI jest nie tylko ciekawą ofertą edukacyjną, ale również szansą na poznanie mentorów branżowych i uczestników z całej Europy. Najbardziej interesujące rozwiązania mogą także zostać wdrożone przez zaangażowane w projekt firmy z branży farmaceutycznej i medtech.

Udział w programie jest odpłatny. W wersji light kosztuje 150 euro, w wersji full 500 euro.

W przypadku ścieżki rozszerzonej organizatorzy pokrywają koszt hotelu dla uczestników programu podczas wydarzeń stacjonarnych w Maastricht i Gdańsku.

Rejestracja do programu możliwa jest do 30 czerwca na stronie: https://eithealth.eu/programmes/sci-fi/

Dowiedz się więcej o programie oglądając relację z webinaru informacyjnego: