Podręcznik o innowacjach i przedsiębiorczości w cyfrowym zdrowiu

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z podręcznikiem pt. „Training handbook on innovation & entrepreneurship in digital health”, który powstał w ramach projektu InnovAId.
Współautorami publikacji są pracownicy Centrum Transferu Technologii GUMed:
– dr Katarzyna Waligóra-Borek
– dr n. med. Joanna Borzyszkowska
– mgr Marcin Stolarek

O projekcie:
Gdański Uniwersytet Medyczny przygotował kurs, podczas którego eksperci w przystępny sposób dzielili się wiedzą przydatną na różnych etapach projektowania i wdrażania innowacyjnych rozwiązań w obszarze digital health. Program kursu składał się z siedmiu seminariów, podczas których zostały omówione procesy diagnozowania potrzeb, projektowania usług lub produktu, a także zagadnienia prawne i finansowe związane z wprowadzeniem ich na rynek, takie jak: własność intelektualna, zasady tworzenia biznesplanu, relacje inwestorskie.

Projekt InnovAId zrealizowany został przez międzynarodowe konsorcjum, w skład którego, obok GUMed, wchodziły uczelnie z Holandii (University Medical Center Utrecht), Belgii (University of Applied Sciences and Arts) i Portugalii (Lisbon School of Nursing). Szczegółowe informacje na temat projektu są dostępne na stronie www.eit-hei.eu/projects/innovaid/