Wynalazki GUMed na targach ARAB HEALTH 2023

Centrum Transferu Technologii sukcesywnie prezentuje ofertę technologiczną GUMed podczas targów typu „science to business”.

Centrum Transferu Technologii po raz kolejny zaprezentowało wynalazki GUMed podczas targów medycznych. Tym razem były to targi ARAB HEALTH 2023, które odbyły się w dniach od 30 stycznia do 2 lutego br. w Dubaju. Targi ARAB HEALTH to największe na Bliskim Wschodzie i jedne z najbardziej znaczących na świecie targów branży medycznej. Tegoroczni goście mieli okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami i produktami z zakresu elektromedycyny i technologii medycznych, IT w branży medycznej i zdrowotnej, sprzętu diagnostycznego i laboratoryjnego, fizjoterapii i technologii ortopedycznej oraz produktów medycznych jednorazowego użytku. Podczas wydarzenia obecni byli przedstawiciele wiodących, światowych firm sektora technologii medycznych m.in. GE HealthCare, Siemens Healthineers, Philips czy Aster Pharmacy. Wydarzenie cieszyło się rekordową frekwencją w porównaniu do czasów sprzed pandemii, w obecnej edycji targów uczestniczyło ponad 135 000 specjalistów medtech ze 183 krajów, przygotowano ponad 3 000 stanowisk wystawienniczych rozmieszczonych na 9 ogromnych halach. Uczestnicy wydarzenia mogli również zapoznać się z rozwiązaniami rozwijanymi przez startupy z całego świata, podczas sesji pitchingowych dotyczących zagadnień sztucznej inteligencji.

Zarówno polskie stanowiska wystawiennicze jak i wynalazki GUMed cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród zagranicznych odbiorców, brokerzy innowacji CTT GUMed przeprowadzili szereg rozmów z potencjalnymi inwestorami i klientami prezentując technologie, które powstały na naszej uczelni. Dzięki rozbudowanej sieci kontaktów biznesowych możliwe jest prowadzenie dalszego dialogu z przedstawicielami wiodących firm branży medycznej, którzy zadeklarowali chęć systematycznego otrzymywania aktualnej oferty najciekawszych rozwiązań proponowanych przez naukowców GUMed.

Udział wiodącej polskiej uczelni medycznej na tego typu światowych wydarzeniach jest szczególnie istotny w kontekście planowania dalszych działań dotyczących strategii wdrażania innowacji medycznych zarówno na krajowych jak i zagranicznych rynkach, daje również najlepszy wgląd w światowe trendy branżowe, aby jak najlepiej dopasować tematykę opracowywanych w GUMed technologii do najnowszych potrzeb rynkowych.

Udział GUMed w wydarzeniu możliwy był dzięki realizacji przez Centrum Transferu Technologii programu „Inkubator Innowacyjności 4.0”, który zapewnia wsparcie podmiotom systemu szkolnictwa wyższego i nauki w realizacji projektów mających na celu zastosowanie wyników badań naukowych w sferze gospodarczej i społecznej. Środki finansowe pochodzą z funduszy europejskich w ramach projektu pozakonkursowego „Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.